| INVENTORY ID | 50004100000 |
| TITLE | 74 AMPS, 1.2 OHMS, GENERAL ELECTRIC, IC9141, RESISTOR |
| AMPS | 74 |
| OHMS | 1.2 |
| MFG | GENERAL ELECTRIC |
| TYPE | IC9141 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |