| INVENTORY ID | 50004000000 |
| TITLE | 110 AMPS, .500 OHMS, CHALLENGER RESISTOR |
| AMPS | 110 |
| OHMS | .500 |
| MFG | CHALLENGER |
| TYPE | A110 |
| NUMBER OF TABS | 22 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |