| INVENTORY ID | 50003900000 |
| TITLE | 63 AMPS, 1.440 OHMS, CHALLENGER RESISTOR |
| AMPS | 63 |
| OHMS | 1.440 |
| MFG | CHALLENGER |
| TYPE | 163 |
| NUMBER OF TABS | 22 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |