![]()
| INVENTORY ID | 50002800000 |
| TITLE | K1, 38 AMP, 3.24 OHMS, HUBBELL, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | K1 |
| OHMS | 3.24 |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 38 |
| NUMBER OF TABS | 5 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 7" |
| LENGTH | 19" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 17 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 2 1/2" |
| QUANTITY | 3 |