![]()
| INVENTORY ID | 50002300000 |
| TITLE | K1, 69 AMP, 1.37 OHMS, HUBBELL,CATALOGUE# 3004, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | K1 |
| OHMS | 1.37 |
| MANUFACTURER | HUBBELL |
| AMPS | 69 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 7" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 24 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 2 1/2" |
| QUANTITY | 1 |