![]()
| INVENTORY ID | 50001600000 |
| TITLE | HC, 400 AMP, .051 OHMS, POST GLOVER, PG6, DESIGNED FOR CUTLER HAMMER G14WL05 CRANE RESISTOR |
| TYPE | HC |
| OHMS | .051 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 400 |
| CATALOG NUMBER | G14WL05 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |