![]()
| INVENTORY ID | 50001500000 |
| TITLE | H3, 113 AMP, .40 OHMS, POST GLOVER, PG20, DESIGNED FOR CUTLER HAMMER G11WL40 CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | .40 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 113 |
| CATALOG NUMBER | G11WL40 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 2 |