![]()
| INVENTORY ID | 50001400000 |
| TITLE | 148 AMP, .32 OHMS, POST GLOVER, PG18, DESIGNED FOR CUTLER HAMMER G11WL32 CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | .630 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | G11WL32 |
| AMPS | 91 |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |