![]()
| INVENTORY ID | 50001200000 |
| TITLE | HC, 360 AMP, .063 OHMS, POST GLOVER, G14WL06 CRANE RESISTOR |
| TYPE | HC |
| OHMS | .063 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | G14WL06 |
| AMPS | 360 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 3 |