![]()
| INVENTORY ID | 50001100000 |
| TITLE | 35 AMP, 5.0 OHMS, POST GLOVER, PG35, DESIGNED FOR CUTLER HAMMER G11WL500 CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | 5.0 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 35 |
| CATALOG NUMBER | G11WL500 |
| NUMBER OF TABS | 13 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 25.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 5 |