![]()
| INVENTORY ID | 50000900000 |
| TITLE | H3, 127 AMP, 0.5 OHMS, POST GLOVER, PG21, DESIGNED FOR CUTLER HAMMER G11WL50 CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | 0.5 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | G11WL50 |
| AMPS | 127 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 10 |