![]()
| INVENTORY ID | 50000700000 |
| TITLE | H3, 168 AMP, .25 OHMS, POST GLOVER, PG16, DESIGNED FOR CUTLER HAMMER G11WL25 CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | .25 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | G11WL25 |
| AMPS | 168 |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 4 |