![]()
| INVENTORY ID | 50000600000 |
| TITLE | 68 AMP, 2.0 OHMS, POST GLOVER, PG31, DESIGNED FOR CUTLER HAMMER G11WL200 CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | 2.0 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 68 |
| CATALOG NUMBER | G11WL200 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 4 |