![]()
| INVENTORY ID | 50000500000 |
| TITLE | 37 AMP, 4.0 OHMS, POST GLOVER, PG34, DESIGNED FOR CUTLER HAMMER G11WS400 CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | 4.0 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | G11WS400 |
| AMPS | 37 |
| NUMBER OF TABS | 6 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 18" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 17" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |