![]()
| INVENTORY ID | 50000400000 |
| TITLE | HC, 350 AMP, 0.049 OHMS, POST GLOVER, HC350S CRANE RESISTOR |
| TYPE | HC |
| OHMS | 0.049 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | HC350S |
| AMPS | 350 |
| NUMBER OF TABS | 6 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 18.5" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 17" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 5 |