![]()
| INVENTORY ID | 50000200000 |
| TITLE | 450 AMPS, 0.049 OHM, POWEROHM, RH, CRANE RESISTOR |
| AMPS | 450 |
| OHMS | 0.049 |
| MFG | POWEROHM |
| TYPE | RH |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 5 |