| INVENTORY ID | 50000000000 |
| TITLE | G11WL40,133 AMPS, .400 OHM, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WL40 |
| OHMS | .400 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 133 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 12 |