![]()
| INVENTORY ID | 20090300200 |
| TITLE | 87 FT INDIVIDUALLY DRIVEN BILLET ROLLER TABLE, 22" ROLLS, 14" FACE, 13" DIA |
| ROLL FACE | 14" |
| ROLL DIAMETER | 13" |
| MANUFACTURER OF EQUIPMENT | SMS / MEER |
| YEAR OF MANUFACTURE | 2013 |
| NUMBER OF ROLLS | 22 |
| MOTOR VOLTS | 460V |
| MOTOR VOLTAGE TYPE (AC / DC) | AC |
| PREVIOUS USE | PREVIOUS APPLICATION WAS TO TRANSFER COLD BILLETS FROM BILLET ENTRY TABLE TO THE REHEAT FURNACE. |
| TOTAL WEIGHT | ESTIMATED: 22 TONS |