| INVENTORY ID | 20087500000 |
| TITLE | 15T ABOVE GROUND PROCESS LINE LOOPCO COIL CAR , USED COIL CAR |
| MANUFACTURER OF EQUIPMENT | LOOPCO |
| CAPACITY | 15T |
| TYPE (BELOW GROUND / ABOVE GROUND) | ABOVE GROUND |
| MOTORIZED/NON-MOTORIZED | MOTORIZED |
| COIL OD | 60" |
| COIL WIDTH | 60" |
| COIL LIFT HEIGHT | 20" ESTIMATED |
| HYDRAULIC LIFT CYLINDER DIA | 6" |
| HYDRAULIC LIFT CYLINDER STROKE | 24" |
| HYDRAULIC TRAVERSE CYLINDER DIA | N/A |
| HYDRAULIC TRAVERSE CYLINDER STROKE | N/A |
| DECK WIDTH | 60" |
| NUMBER OF WHEELS | 4 |
| FEATURE 1 | ONBOARD HYDRAULICS |
| FEATURE 2 | ALREADY DISMANTLED |