| INVENTORY ID | 20085500000 |
| TITLE | (2) 1000 CF CHARGING BUCKETS (NCO) |
| CAPACITY | 1000 CUBIC FOOT |
| STYLE | CLAMSHELL |
| TOP I. D. | 10'-0" |
| TOP O. D. | 10'-6" |
| BOTTOM I. D. | 10'-0" |
| BOTTOM O. D. | 10'-6" |
| TRUNNION CENTERLINE | 11'-3" |
| SHELL HEIGHT | 14'-0" |
| OVERALL HEIGHT WITH BALE | 17'-0" |
| BALE TYPE (FIXED / DETACHABLE) | FIXED |
| WEIGHT WITH BALE | 38,000 LBS. ESTIMATED |
| FEATURE 1 | WELDED CONSTRUCTION |