![]()
| INVENTORY ID | 20084400000 |
| TITLE | 1 CU. YD. SINGLE LINE BLAWKNOX CLAMSHELL BUCKET C&P, USED CLAMSHELL BUCKETS, GRAPPLE BUCKETS |
| CAPACITY | 1 CU.YD. |
| TYPE (SINGLE OR TWO LINE) | SINGLE |
| TRIP (AUTO, HAND, HYD) | AUTO |
| BUCKET EDGE STYLE (STRAIGHT EDGE OR TOOTH) | STRAIGHT |
| MANUFACTURER OF EQUIPMENT | BLAWNOX |
| OPEN BUCKET HEIGHT | 6'-11" |
| BUCKET WIDTH | 4'-3" |
| CLOSED BUCKET LENGTH | 4'-8" |
| OPEN BUCKET LENGTH | 6'-7" |
| WEIGHT | 3400 LBS. |