| INVENTORY ID | 20082300000 |
| TITLE | 15 TON CALDWELL PALLET LIFTING C-HOOK |
| CAPACITY | 15 TON |
| FORK LENGTH | 60" (1525 MM) |
| FORK WIDTH | 10" (255 MM) |
| FORK THICKNESS | 3" (76 MM) |
| FORK SPACING | 9.75" INSIDE (248 MM) |
| CENTER OF GRAVITY | 30" (762 MM) |
| LIFT EYE | 12" (305 MM) HEIGHT X 6" (152 MM) WIDTH |
| PALLET HEIGHT | 56" (1422 MM) (ALLOWING 4" FOR PALLET CLEARANCE) |
| DIMENSIONS | 79" LENGTH X 38" WIDTH X 75" HEIGHT (2005 MM LENGTH X 965 MM WIDTH X 1905 MM HEIGHT) |
| WEIGHT | 3800 LBS. (1725 KW) |
| FEATURES | CLEANED AND PAINTED |