| INVENTORY ID | 20082100000 |
| TITLE | 15 TON (13.6 MT) USED C-HOOK, CLEANED AND PAINTED |
| MANUFACTURER OF EQUIPMENT | MANUFACTURER - UNKNOWN - C-HOOK HAS NO NAMEPLATE |
| YEAR OF MANUFACTURE | UNKNOWN |
| SERIAL NO | UNKNOWN |
| CAPACITY | 15 TON |
| COIL ID | 16" - 24" |
| COIL CLEARANCE HEIGHT | 30" |
| COIL SUPPORT ARM LENGTH | 39" |
| COIL SUPPORT ARM THICKNESS | 9" |
| OVERALL WIDTH | 31" |
| OVERALL HEIGHT | 59" |
| WEIGHT | 2735 LBS |
| DIMENSION A | 50" |
| DIMENSION B | 10" |
| DIMENSION C | 9" |
| DIMENSION E | 24" |
| DIMENSION F | 2.5" |
| DIMENSION G | 5.125" |
| DIMENSION H | 10.25" |
| DIMENSION L | 39" |
| DIMENSION M | 8.5" |
| DIMENSION T | 59" |
| DIMENSION U | 39.25" |
| DIMENSION V | 30" |
| DIMENSION W | 31" |
| DIMENSION X | 10" |
| DIMENSION Z | 19.5" |