| INVENTORY ID | 20081820000 |
| TITLE | 260 GPM, 2000 PSI, SIMAC HYDRAULIC SYSTEM WITH 1000 GALLON RESERVOIR AND 5-60 HP PUMPS |
| MANUFACTURER OF EQUIPMENT | SIMAC |
| MODEL NO | PVG 130 C2UV 2 SFY |
| CAPACITY | 1240 GALLONS CAPACITY IF 100% FULL |
| PUMP MANUFACTURER | SIMAC |
| MOTOR HP | 50 60 HP 1770 RPM 440 / 3 / 60 GE AC MOTORS IN FRAMES 364T |
| MOTOR RPM | 1770 RPM |
| MOTOR VOLTAGE TYPE (AC / DC) | AC |
| MOTOR MANUFACTURER | General Electric |
| LENGTH | 78" |
| WIDTH | 72" |
| HEIGHT | 51" |