![]()
| INVENTORY ID | 20065500000 |
| TITLE | MCKAY 42" WIDE x .187" MCKAY 9 OVER 8 SHEET LEVELER |
| WIDTH | 42 |
| GAUGE MAX | 0.187" |
| MANUFACTURER OF EQUIPMENT | MCKAY |
| YEAR OF MANUFACTURE | 1960 |
| MODEL NO | 3-1/2 |
| SERIAL NO | 7502-LH |
| PROD CAPAC WIDE MAX | 36 |
| GAUGE MIN | 0.187" MAX |
| ROLL ARRANGEMENT (X OVER Y) | 17 ( 9 OVER 8 ) |
| WR DIA | 3.5 |
| MATERIAL FLOW DIRECTION (FROM OPERATORS SIDE) | LEFT TO RIGHT |
| LINE SPEED MIN | 100 |
| MOTOR HP | 50 |
| MOTOR RPM | 600-1200 |
| MOTOR VOLTS | 440 |