| INVENTORY ID | 20058700500 |
| TITLE | REXROTH MODEL AA4VS0125DR/22R-VKD63N00ST HYDRAULIC PUMP, INDUSTRIAL HYDRAULIC PUMPS |
| PUMP CAPACITY | 38 GPM |
| PRESSURE | 3500 PSI |
| MANUFACTURER OF EQUIPMENT | REXROTH |
| YEAR OF MANUFACTURE | 1998 |
| MODEL NO | AA4VS0125DR/22R-VKD63N00ST |
| SERIAL NO | 1403844 |
| TYPE (HORIZONTAL, VERTICAL) | AXIAL FLOW PISTON |
| PUMP SPEED (RPM) | 1200RPM |
| MOTOR HP | 125 HP |
| MOTOR AVAILABLE (YES OR NO) | AVAILABLE SEPARATELY |
| LENGTH | 20" |
| WIDTH | 15" |
| HEIGHT | 21" |
| WEIGHT | 200 LBS. (Estimated) Pump with motor: 1800LBS (Estimated) |
| CONDITION OF EQUIP | USED |
| EQUIPMENT LOCATION | STRUTHERS, OH |
| COUNTRY LOCATION OF EQUIPMENT | USA |