| INVENTORY ID | 20030300200 |
| TITLE | QTY. (2) 128 HP, 1800 RPM, 600V, SIEMENS INVERTER DUTY AC MOTOR |
| HORSEPOWER | 128 |
| SPEED | 1500 |
| SPEED SYNCHRONOUS | 1800 |
| VOLTAGE | 460 |
| MANUFACTURER | MARATHON |
| FRAME | 449T |
| ENCLOSURE | TEFCB |
| SHAFT | SESS |
| BEARINGS | A/F |
| PHASE | 3 |
| FREQUENCY | 60 |
| WEIGHT | 3,240 |
| CAST IRON FRAME | YES |
| CAST ALUM FRAME | NO |
| LEADS FACING DRIVE END | TOP |
| SHAFT HEIGHT | 11" |
| DRIVE SHAFT DIAMETER | 3 3/8" |
| DRIVE SHAFT LENGTH | 8 1/2" |