![]()
| INVENTORY ID | 20026700000 |
| TITLE | 15 TON (13 MT) BUSHMAN ROTATING COIL LIFTER $16,650 |
| CAPACITY | 15 |
| MANUFACTURER OF EQUIPMENT | BUSHMAN |
| YEAR OF MANUFACTURE | 2/28/2001 |
| MODEL NO | MR 5067 |
| SERIAL NO | 22913 |
| EYE ORIENTATION | HORIZONTAL |
| COILID | 16" TO 20" |
| COIL OD | 70" |
| COIL WIDTH | 20" TO 60" |
| OPERATING METHOD | MOTORIZED |
| OPEN HEIGHT | 81 |
| ELECTRIC MOTOR VOLTAGE TYPE (AC / DC) | DC |
| WEIGHT | 5550 |