| INVENTORY ID | 20013900000 |
| TITLE | 20 TON (18.1 MT) USED HEPPENSTALL C-HOOK WITH STAND CERTIFIED, CLEANED & PAINTED $9,600 |
| MANUFACTURER OF EQUIPMENT | HEPPENSTALL |
| SERIAL NO | 200139 |
| CAPACITY | 20 TON |
| COIL WIDTH | 48" |
| COIL OD | 80" |
| COIL ID | 20" |
| WEIGHT | 3160 LBS |
| DIMENSION A | 62.5" |
| DIMENSION B | 15" |
| DIMENSION C | 2.5" |
| DIMENSION E | 26" |
| DIMENSION F | 3.75" |
| DIMENSION G | 10" |
| DIMENSION H | 23" |
| DIMENSION L | 47.5" |
| DIMENSION M | 16" |
| DIMENSION T | 78" |
| DIMENSION U | 48" |
| DIMENSION V | 31" |
| DIMENSION W | 18" |
| DIMENSION X | 12" |
| DIMENSION Z | 22.5" |