![]()
| INVENTORY ID | 13099100000 |
| TITLE | 101 AMPS, 0.595 OHM, POWEROHM, GM, CATALOGUE# PR30856-017, CRANE RESISTOR |
| AMPS | 101 |
| OHMS | 0.595 |
| MFG | POWEROHM |
| TYPE | GM |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 11" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 3 |