![]()
| INVENTORY ID | 13099000000 |
| TITLE | H3, 110 AMP, 0.552 OHMS, POST GLOVER, PG22 CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | 0.552 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 110 |
| CATALOG NUMBER | PG22 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |