![]()
| INVENTORY ID | 13098900000 |
| TITLE | 50 AMP, 2.60 OHMS, POST GLOVER, PG32, CRANE RESISTOR |
| TYPE | T2 |
| OHMS | 2.60 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | PG32 |
| AMPS | 50 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6 1/8" |
| WIDTH | 11 1/2" |
| LENGTH | 26 3/8" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/8" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |