![]()
| INVENTORY ID | 13098800000 |
| TITLE | H3, 100 AMPS .576 OHMS, POST GLOVER, HK-101, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | .576 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 100 |
| CATALOG NUMBER | HK-101 |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 5 7/8" |
| QUANTITY | 7 |