![]()
| INVENTORY ID | 13097200000 |
| TITLE | H3, 110 AMPS .430 OHMS, POST GLOVER, G0142-1 CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | .430 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| CATALOG NUMBER | G0142-1 |
| AMPS | 110 |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 26 1/2" |
| LENGTH | 13 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 6 |