![]()
| INVENTORY ID | 13097100000 |
| TITLE | 110 AMPS .55 OHMS, APEX CONTROL SYSTEM, CRANE RESISTOR |
| AMPS | 110 |
| OHMS | .55 |
| MFG | APEX |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 26 1/2" |
| LENGTH | 13 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |