![]()
| INVENTORY ID | 13084800000 |
| TITLE | 83 AMPS, .774 OHMS, POWEROHM, GL, CRANE RESISTOR |
| AMPS | 83 |
| OHMS | .774 |
| MFG | POWEROHM |
| TYPE | GL |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 24" |
| LENGTH | 12 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 22 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |