![]()
| INVENTORY ID | 13084700000 |
| TITLE | 47/50 AMPS, 4.0 POWEROHM, GL, CRANE RESISTOR |
| AMPS | 50 |
| OHMS | 4.0 |
| MFG | POWEROHM |
| TYPE | GL |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 26 1/2" |
| LENGTH | 12" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 1 |