![]()
| INVENTORY ID | 13081700000 |
| TITLE | 525 AMPS, .033 OHMS, POWEROHM, RH, CRANE RESISTOR |
| AMPS | 525 |
| OHMS | .033 |
| MFG | POWEROHM |
| TYPE | RH |
| NUMBER OF TABS | 7 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 26 1/2" |
| LENGTH | 13" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 15 |