| INVENTORY ID | 13081600000 |
| TITLE | 300 AMPS, .125 OHMS, POWEROHM, RH, CRANE RESISTOR |
| AMPS | 300 |
| OHMS | .125 |
| MFG | POWEROHM |
| TYPE | RH |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 13" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 /12" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 5 |