![]()
| INVENTORY ID | 13081400000 |
| TITLE | H3, 154 AMPS, .241 OHMS, POST GLOVER, PG17, CRANE RESISTOR |
| TYPE | H3 |
| OHMS | .241 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| AMPS | 154 |
| CATALOG NUMBER | PG17 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 25 1/2" |
| QUANTITY | 3 |