![]()
| INVENTORY ID | 13076500000 |
| TITLE | G14WL04, 545 AMPS, .042 OHMS, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G14WL04 |
| OHMS | .042 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 545 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12 3/4" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 17 |