![]()
| INVENTORY ID | 13076300000 |
| TITLE | 440 AMPS, .042 OHMS, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| OHMS | .042 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 440 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12 1/2" |
| LENGTH | 26 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 0 |