| INVENTORY ID | 13075300000 |
| TITLE | 18" BRAKE WHEEL (R), CRANE BRAKE WHEEL |
| DIAMETER | 18 |
| AISE | NON-AISE |
| FACE WIDTH "F" | 8 1/4" |
| HUB OFFSET "O" | 7 1/4" |
| HUB LENGTH "H" | 6 1/2" |
| BORE DIAMETER "B" | 2 3/8" |
| BORE TAPER PER FOOT | STRAIGHT BORE |
| KEYWAY WIDTH "S" | 5/8" |
| KEYWAY DEPTH "T" | 3/8" |