![]()
| INVENTORY ID | 13074300000 |
| TITLE | G11WL112, 112 AMPS, .320 OHMS, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WL112 |
| OHMS | .320 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 112 |
| NUMBER OF TABS | 11 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12" |
| LENGTH | 22" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 21" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 2 |