![]()
| INVENTORY ID | 13024200000 |
| TITLE | 350 AMPS 0.74 OHMS, POST GLOVER, AC CRANE RESISTOR |
| AMPS | 350 |
| OHMS | 0.74 |
| MANUFACTURER | POSTGLOVER |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | IC350 |
| NUMBER OF TABS | 9 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 12" |
| LENGTH | 25 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 6" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 24" |
| QUANTITY | 6 |