![]()
| INVENTORY ID | 13014900000 |
| TITLE | 600 AMP, NEMA 6, CUTLER HAMMER, MANUAL MAGNETIC DISCONNECT SWITCH |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 600 |
| NEMA SIZE | 6 |
| CLASS | N/A |
| POLE | 2 |
| CONTACTOR TYPE | 900 SERIES |
| HEIGHT | 38" |
| WIDTH | 23" |
| DEPTH | 16" |
| WIRING DIAGRAM | 076541 |
| VOLTAGE | 230 |