![]()
| INVENTORY ID | 13001700000 |
| TITLE | WS400, 30 AMPS, 4.00 OHMS, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | WS400 |
| OHMS | 4.00 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 30 |
| NUMBER OF TABS | 8 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 17 3/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 7 3/4" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 16 1/2" |
| QUANTITY | 1 |