![]()
| INVENTORY ID | 13000300000 |
| TITLE | G11WL100, 84 AMP, 1.0 OHMS, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G11WL100 |
| OHMS | 1.0 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 84 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 22" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 20" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 9 |