| INVENTORY ID | 13000100000 |
| TITLE | G316162A-A, 15 AMP, 8.25 OHMS, CUTLER HAMMER, CRANE RESISTOR |
| TYPE OR CATALOG NUMBER | G316162A-A |
| OHMS | 8.25 |
| MANUFACTURER | CUTLER HAMMER |
| AMPS | 15 |
| NUMBER OF TABS | 3 |
| HEIGHT | 6" |
| WIDTH | 10" |
| LENGTH | 22" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER WIDTH | 20 1/2" |
| MOUNTING HOLE CENTER TO CENTER DEPTH | 6" |
| QUANTITY | 4 |