| INVENTORY ID | 12355200000 |
| TITLE | 330 KVA, 460V PRI, 266 V SEC GENERAL ELECTRIC OUTDOOR TRANSFORMER - $2,750.00 |
| RATING | 330 |
| PRIMARY VOLTAGE | 460 |
| SECONDARY VOLTAGE | 266 |
| MANUFACTURER | GENERAL ELECTRIC |
| PHASE | 3 |
| HERTZ | 60 |
| AGE | N/A |
| TAPS ABOVE AND BELOW | (2) 2 - 2 1/2 % ABOVE AND BELOW |
| TAPS VOLTAGES | 484, 472, 460, 448, 436 |
| IMPEDANCE | 2.9% |
| TYPE | DRY TYPE QL |
| WEIGHT | 2,850 |
| CLASS | AA |
| SERIAL NUMBER | CAT# 9T23C4236G52 |
| TEMPERATURE RISE | 115 |
| DEPTH | 34" |
| WIDTH | 47" |
| HEIGHT | 58" |
| LOAD BREAK SWITCH | NO |
| MEGGER | 400 |